flag Судова влада України

Посадові обов'язки та права працівників суду

                                                       
 
  
                                                          

 

              «ЗАТВЕРДЕНО»

Наказом керівника  апарату Червоногвардійського

районного суду м. Макіївки Донецької області

від 01.03.2011 року № 7-І

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

КЕРІВНИКА АПАРАТУ

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М.МАКІЇВКИ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

                                                           Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція керівника апарату місцевого загального суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг функціональних обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду керівника апарату місцевого загального суду (далі – керівник апарату).

1.2. Керівник апарату очолює апарат Червоногвардійського районного суду м. Макіївки (далі – суд) та здійснює безпосереднє керівництво його діяльністю. Правовий статус керівника апарату визначається Законами України "Про судоустрій і статус суддів" та "Про державну службу".

1.3. Керівник апарату призначається на посаду та звільняється з посади наказом начальника територіального управління Державної судової адміністрації за поданням голови місцевого суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду керівника апарату призначається особа, яка має повну вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади чи стаж роботи на державній службі на керівних посадах в інших сферах управління, як правило, не менше 5 років або стаж роботи за фахом в інших сферах управління не менше 7 років.

1.5. Керівникові апарату безпосередньо підпорядковані працівники апарату суду відповідно до підпорядкованості за посадами штатного розпису суду.

1.6. У своїй роботі керується Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів та державної служби, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією. У питаннях організації і застосування методики проведення кадрової роботи та державної служби керівник апарату керується рекомендаціями Головного управління державної служби України, Мінпраці та соціальної політики та Пенсійного фонду України.

2. Завдання та обов'язки

2.1. Здійснює належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, забезпечує організованість та злагодженість у роботі підрозділів суду, працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні покладених на апарат суду завдань.

2.2. Взаємодіє з територіальним управлінням Державної судової адміністрації відповідної області, правоохоронними та іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами суддівського самоврядування, спеціальним підрозділом судової міліції "Грифон", іншими установами й організаціями, засобами масової інформації з питань забезпечення діяльності суду.

2.3. Організовує ведення діловодства в суді відповідно до Інструкції з діловодства.

2.4. Здійснює контроль за функціонуванням автоматизованої системи документообігу.

2.5. Складає плани роботи суду та контролює їх виконання.

2.6. Здійснює організаційні заходи щодо підготовки оперативних нарад, проводить оперативні наради.

2.7. Організовує спільну роботу працівників апарату суду в ході підготовки необхідних матеріалів у разі віднесення питань до компетенції декількох підрозділів, працівників апарату суду.

2.8. За погодженням з головою суду розробляє штатний розпис, визначає штатну чисельність та структуру підпорядкованого йому апарату суду, направляє на затвердження до територіального управління.

2.9. Створює управління та відділи, розробляє та затверджує положення про структурні підрозділи, посадові інструкції заступника керівника апарату та працівників апарату суду.

2.10. За погодженням з головою суду вносить пропозиції щодо запровадження в апараті суду нових посад та скорочення існуючих, здійснює вивільнення працівників.

2.11. Здійснює безпосереднє керівництво діяльністю кадрової служби, забезпечує реалізацію державної політики з питань кадрової роботи та державної служби в апараті суду.

2.12. Організовує роботу з кадрами апарату суду, контролює стан цієї роботи та ведення кадрового діловодства в суді, узагальнює практику роботи з кадрами.

2.13. В межах повноважень видає накази з кадрових питань щодо працівників апарату суду (державних службовців, службовців та робітників), у тому числі помічників суддів (за поданням судді), а саме: про призначення на посади та звільнення з посад, просування по службі, встановлення рангів державного службовця, надання відпусток, преміювання, застосування до них заохочення та накладення дисциплінарних стягнень, проведення щорічної оцінки та проходження атестації, а також з адміністративно-господарських питань (відрядження, направлення на підвищення кваліфікації), тощо.

2.14. Видає накази та розпорядження з питань функціонування суду та організаційного забезпечення його діяльності.

2.15. Утворює та затверджує склад конкурсної та атестаційної комісій для добору та прийому на державну службу працівників апарату суду.

2.16. Організовує роботу з навчання та підвищення кваліфікації працівників апарату суду, внесення замовлення щодо потреб та підготовки спеціалістів для апарату суду до відповідних органів.

2.17. Здійснює організаційне забезпечення ведення судової статистики, діловодства, обліку та зберігання судових справ, належного ведення архіву, кодифікації та роботи бібліотеки суду, а також планово-фінансової та бухгалтерської роботи, обслуговування рахунків в установах банку.

2.18. Контролює повноту та якість звернення судових рішень до виконання.

2.19. Забезпечує організацію роботи помічників суддів в частині проходження державної служби.

2.20. Організовує та контролює роботу служби судових розпорядників.

2.21. Здійснює контроль за роботою канцелярії суду.

2.22. Уживає заходів організаційного характеру для підтримання приміщення суду у стані придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного ремонтів, технічного оснащення приміщень, створення безпечних та комфортних умов для працівників та осіб, які перебувають у суді, забезпечує наявність необхідних ресурсів та оргтехніки, безперебійне її функціонування.

2.23. Здійснює заходи щодо забезпечення належного матеріального та соціального забезпечення суддів та працівників апарату суду, медичного обслуговування та санаторно-курортного лікування, забезпечення благоустроєним житлом.

2.24. Здійснює заходи щодо забезпечення належних умов діяльності суддів та працівників апарату суду, умов оплати їх праці, належного фінансування суду, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності.

2.25. Забезпечує зберігання та використання штампів і печаток суду, товарно-матеріальних цінностей та документації суду. Призначає матеріально-відповідальних осіб.

2.26. Забезпечує виконання та необхідне дотримання правил охорони праці та протипожежної безпеки, дотримання працівниками суду правил внутрішнього трудового розпорядку.

2.27. Вживає заходів щодо удосконалення організації діяльності суду.

2.28. Інформує збори суддів суду про свою діяльність.

2.29. Здійснює інші повноваження з організації роботи апарату суду щодо організаційного забезпечення діяльності суду.

3. Права

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Представляти суд в інших управлінських структурах з питань, що належать до його компетенції та наданих повноважень.

3.4. Вести ділове листування з органами системи Державної судової адміністрації, органами та установами судової системи, іншими державними органами, установами і організаціями у межах своєї компетенції.

3.5. У встановленому порядку готувати запити, клопотання, звернення тощо з питань, що стосуються діяльності апарату суду і належать до його повноважень.

3.6. Удосконалювати діяльність суду з питань кадрової роботи, із забезпечення діяльності працівників апарату суду.

3.7. Проводити службові наради з питань, що належать до його повноважень.

3.8. Здійснювати контрольні перевірки роботи працівників апарату суду.

3.9. Брати участь у засіданнях колегії територіального управління Державної судової адміністрації, бути призначеним до складу колегії цього управління, а також брати участь у нарадах, засіданнях робочих груп тощо з питань організації діяльності апарату судів, що проводяться територіальним управлінням Державної судової адміністрації.

4. Відповідальність

4.1. Керівник апарату несе персональну відповідальність за виконання покладених законом на апарат суду завдань, належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу.

4.2. Відповідно до законодавства України несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх функціональних обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, перевищення своїх повноважень, за вчинок, який порочить його як державного службовця або дискредитує суд, порушення трудової дисципліни, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

 

             

«ЗАТВЕРДЕНО»

Наказом керівника  апарату Червоногвардійського

районного суду м. Макіївки Донецької області

від 01.03.2011 року № 7-І

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

ЗАСТУПНИКА КЕРІВНИКА АПАРАТУ

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. МАКІЇВКИ

             

1.      Загальні положення

 1.1. Заступник керівника апарату є посадовою особою апарату Червоногвардійського районного суду (далі - суд), правовий статус якої визначається Законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про державну службу».

1.2. Заступник керівника апарату призначається на посаду та звільняється з посади наказом начальника територіального управління Державної судової адміністрації за поданням голови суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.3. На посаду заступника керівника апарату призначається особа, яка має повну  вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади чи стаж роботи на державній службі на керівних посадах в інших сферах управління не менше 3 років або загальний стаж роботи за фахом в інших сферах управління не менше 5 років.

1.4. Заступник керівника апарату безпосередньо підпорядкований керівнику апарату суду. У разі відсутності керівника апарату виконує його обов’язки.

1.5. У своїй роботі заступник керівника апарату керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про засади запобігання та протидії корупції" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді, іншими актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

 

2.1. У разі відсутності керівника здійснює безпосереднє керівництво апаратом суду, забезпечує організованість та злагодженість у роботі підрозділів суду, працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні завдань, покладених на апарат суду щодо організаційного забезпечення діяльності суду.

2.2. Взаємодіє з територіальним управлінням державної судової адміністрації відповідної області, правоохоронними та іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами суддівського самоврядування, спеціальним підрозділом судової міліції „Грифон", іншими установами й організаціями, засобами масової інформації з питань забезпечення діяльності суду.

2.3. Організовує ведення діловодства в суді відповідно до Інструкції з діловодства.

2.4. Організовує складання проектів планів роботи суду, погоджує їх, організовує контроль за ходом їх виконання.

2.5. Організовує спільну роботу працівників апарату суду в ході підготовки необхідних матеріалів у разі віднесення питань до компетенції декількох відділів, працівників апарату суду.

2.6. За дорученням керівника апарату та голови суду проводить оперативні наради, організовує розробку службових розпоряджень, інструкцій тощо.

2.7. Організовує спільну роботу працівників апарату суду в ході підготовки необхідних матеріалів у разі віднесення питань до компетенції декількох підрозділів, працівників апарату суду.

2.8. Здійснює заходи щодо забезпечення належного матеріального та соціального забезпечення суддів та працівників апарату суду, медичного обслуговування та санаторно-курортного лікування, забезпечення благоустроєним житлом.

2.9. Здійснює заходи щодо забезпечення належних умов діяльності суддів та працівників апарату суду, умов оплати їх праці, належного фінансування суду, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності.

2.10. У разі відсутності керівника апарату організовує розробку і подання на затвердження в установленому порядку штатного розпису і кошторису витрат на утримання суду.

2.11. Подає  керівнику апарату пропозиції щодо структури, чисельності та штатного розпису апарату суду.

2.12. В межах повноважень, на час фактичної відсутності керівника апарату суду, видає накази з кадрових питань щодо працівників апарату суду (державних службовців, службовців та робітників), у тому числі помічників суддів (за поданням судді), а саме: про призначення на посади та звільнення з посад, просування по службі, встановлення рангів державного службовця, надання відпусток, преміювання, застосування до них заохочення та накладення дисциплінарних стягнень, проведення щорічної оцінки та проходження атестації, а також з адміністративно-господарських питань (відрядження, направлення на підвищення кваліфікації), тощо.

2.13. В межах повноважень, на час фактичної відсутності керівника апарату суду, видає накази та розпорядження з питань функціонування суду та організаційного забезпечення його діяльності.

2.14. Очолює конкурсну та атестаційну комісію суду.

2.15. Організовує   роботу   з   навчання   та   підвищення   кваліфікації працівників апарату суду, внесення замовлення щодо потреб та підготовки спеціалістів для апарату суду до відповідних органів.

2.16. Уживає   заходів   організаційного   характеру   для   підтримання приміщення суду у стані, придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного  ремонтів, технічного оснащення приміщень, створення безпечних та комфортних  умов для працівників та осіб, які перебувають у суді, забезпечує наявність необхідних ресурсів та оргтехніки, безперебійне її функціонування.

2.17. Контролює роботу служби судових розпорядників та забезпечує організацію судового процесу.

2.18.  Проводить щорічну інвентаризацію нерухомого майна.

2.19. Забезпечує своєчасне подання всіх форм звітів територіальному управлінню державної судової адміністрації та відповідному територіальному управлінню статистики Держкомстату за своїм місцезнаходженням. Організовує складання та обробку статистичних звітів про роботу суду за допомогою техніко-технологічних засобів.

2.20. Кожен звітний період проводить аналіз даних судової статистики з визначенням тенденцій динаміки основних показників судочинства.

2.21. Вживає заходів щодо забезпечення гласності даних судової статистики, з цією метою готує відповідні довідки, інформацію та здійснює постійний зв’язок із засобами масової інформації з питань судової статистики.

2.22. Веде справи із статистичними звітами та справи з питань обліково-статистичної роботи згідно з номенклатурою справ суду.

2.23. Проводить  узагальнення  роботи суду  із  звернення  судових рішень до виконання.

2.24. Контролює ведення діловодства в суді.

2.25. Координує роботу архіву суду, надає методичну та практичну допомогу працівникам архіву суду.

2.26. Готує інформацію та подає звіти, аналізи, узагальнення про роботу з кадрами суду за вимогою територіального управління державної судової адміністрації.

2.27. Веде  аналітичну   роботу   з   різних   напрямів   діяльності   суду.

2.28. Здійснює інші повноваження з організації роботи апарату суду щодо забезпечення діяльності суду.

2.29. Виконує доручення начальника териториального управління державної судової адміністрації в Донецькій області, керівника апарату суду та голови суду.

2.30. Заміщує на час відсутності у зв’язку з відпусткою, хворобою та іншими причинами керівника апарату суду.

 2.31 Здійснює належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, забезпечує організованість та злагодженість у роботі відділів суду, працівників апарату суду, їх взаємодію у виконанні покладених на апарат суду завдань.

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. За дорученням керівника апарату представляти суд в інших управлінських структурах з питань, що належать до його компетенції та наданих повноважень.

3.4. Вести ділове листування з органами системи державної судової адміністрації, органами та установами судової системи, іншими державними органами, установами і організаціями у межах своєї компетенції.

3.5. У встановленому порядку готувати запити, клопотання, звернення тощо з питань, що стосуються діяльності апарату суду і належать до його повноважень.

3.7. Проводити  службові  наради  з  питань, що  належать  до  його повноважень.

3.8. Брати участь у засіданнях колегії територіального управління державної судової адміністрації відповідної області, бути призначеним до складу колегії цього управління, а також брати участь у нарадах, засіданнях робочих груп тощо з питань організації  діяльності   апарату  судів,   що проводяться територіальним управлінням державної судової адміністрації.

4. Відповідальність.

 

4.1. Заступник керівника апарату несе персональну відповідальність за виконання покладених законом на апарат суду завдань.

4.2. Відповідно до законодавства України несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх функціональних обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, перевищення своїх повноважень, за вчинок, який порочить його як державного службовця або дискредитує місцевий суд, порушення трудової дисципліни, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 


 

 

 

             «ЗАТВЕРДЕНО»

Наказом керівника  апарату Червоногвардійського

районного суду м. Макіївки Донецької області

від 01.03.2011 року № 7-І

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

ГОЛОВНОГО СПЕЦІАЛІСТА

З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. МАКІЇВКИ

 

1. Загальні положення

 

1.1.  Посадова  інструкція головного спеціаліста встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та обсяг відповідальності особи, яка займає посаду головного спеціаліста з інформаційних технологій Червоногвардійського районного суду м. Макіївки (далі – суду).

1.2.  Головний спеціаліст з інформаційних технологій є посадовою особою апарату суду, правовий статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3.  Головний спеціаліст з інформаційних технологій призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4.  На посаду головного спеціаліста з інформаційних технологій призначається особа, яка має вищу освіту відповідного професійного спрямування з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста чи магістра, стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади не менше 2 років або загальний стаж роботи за фахом не менше 3 років, якому може бути наданий доступ до державної таємниці.

1.5. У своїй роботі керується Конституцією України, кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів та регулюють питання організації та здійснення організаційно-технічного забезпечення діяльності судової системи; наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України, вищих спеціалізованих судів, рішеннями органів суддівського самоврядування; правилами та нормами охорони праці та протипожежного захисту, іншими нормативно-правовими актами, цією посадовою інструкцією.

 

      2. Завдання та обов'язки.

 

Головний спеціаліст з інформаційних технологій суду:

2.1. В межах наданих технічних можливостей організовує впровадження в роботі суду комп’ютерних технологій: встановлення комп’ютерного обладнання, комплексів технічної фіксації судового процесу, запровадження комп’ютерних програм автоматизованої системи передачі судових рішень в електронному вигляді до Єдиного державного реєстру судових рішень, автоматизованої системи електронного документообігу, адміністрування локальної комп’ютерної мережі, підключення до корпоративної мережі по виділеному захищеному каналу тощо, та забезпечує здійснення відповідного моніторингу щодо впровадження електронного цифрового підпису, запису фонограм судових засідань, надсилання судових рішень та інших електронних документів.

2.2. Забезпечує адміністрування автоматизованих робочих місць суддів та працівників апарату суду.

2.3.  Забезпечує введення в експлуатацію, встановлення, програмне обслуговування комп'ютерної   техніки,   периферійного   обладнання   та   оргтехніки, що знаходяться на балансі суду.

2.4.  Організовує проведення робіт щодо інсталяції ліцензійного програмного забезпечення.

2.5.   Здійснює практичну та методичну допомогу суддям і працівникам апарату суду з питань роботи та використання ліцензійного програмного забезпечення та комп’ютерного обладнання, що знаходиться на балансі суду. За погодженням з керівником апарату проводить заняття щодо вивчення працівниками апарату безпечного використання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення.

2.6.   Здійснює обслуговування, забезпечує моніторинг введення в експлуатацію та організовує обслуговування комп’ютерної мережі суду, поточне адміністрування мережевого обладнання локальної комп’ютерної мережі суду, поточне адміністрування мережевого обладнання локальної комп’ютерної мережі, адміністрування контролера домену та серверів комп’ютерної мережі.

2.7.  Забезпечує доступ користувачів до внутрішніх інформаційних ресурсів.

2.8.  Здійснює моніторинг дотримання технології експлуатації програмного забезпечення та використання антивірусного захисту локальної комп'ютерної мережі.

2.9.  Забезпечує виявлення і попередження недоліків у роботі працівників суду під час використання комп'ютерної та оргтехніки, системного та прикладного програмного забезпечення.

2.10. Проводить аналіз стану інформаційного забезпечення суду та вносить
пропозиції щодо вдосконалення форм і методів роботи суду в частині інформаційного забезпечення діяльності суду, надає відповідні звіти.

2.11. Забезпечує адміністрування та постійне оновлення інформації на власному веб-сайті суду у складі веб-порталу «Судова влада України».

2.12. Забезпечує приймання та відправлення офіційної електронної пошти, що надходить на адресу суду, контролює додержання працівниками апарату Інструкції з використання електронної пошти.

2.13.  Здійснює заходи з технічного захисту інформації з обмеженим доступом, яка містить відомості, що становлять державну таємницю.

2.14.  Контролює додержання суддями та працівниками апарату інструкції щодо користування персональним комп’ютером.

2.15.  Приймає участь в діяльності інвентаризаційної комісії при проведенні інвентаризації комп’ютерної та периферійної техніки, програмного забезпечення.

2.16.  Проводить своєчасне оновлення бази даних інформаційно-правової системи «Ліга Закон», забезпечує доступ суддів та працівників апарату до вказаної системи.

2.17.  Надає рекомендації, пропозиції щодо придбання техніки, пристроїв вводу-виводу інформації, витратних матеріалів, за погодженням з керівником апарату займається реалізацією схвалених пропозицій.

2.18. Вносить пропозиції керівнику апарату та голові суду щодо розподілу або
перерозподілу комп’ютерної техніки, що перебуває на балансі суду, з метою
збалансованою забезпечення нею працівників, з урахуванням пріоритетності завдань, пов’язаних з виконанням програми інформатизації суду.

2.19. Перевіряє цілісність та безпеку електронної інформаційної бази даних суду, а в разі виявлення пошкодження або несанкціонованою доступу до неї негайно інформує керівника апарату та голову суду.

2.20. Контролює використання доступу до мережі Інтернет в службових цілях суддями та працівниками апарату суду, яким надано дозвіл на її використання.

2.21. Здійснює заходи для забезпечення підготовки і надіслання до Єдиного державною реєстру копій судових рішень в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису.

2.22. Забезпечує інформаційний обмін через комп'ютерну мережу, включаючи надання електронних адрес працівникам суду, підтримку поштових скриньок в єдиному поштовому домені, розміщення поштових скриньок на Єдиному сервері, антивірусний захист.

2.23. Забезпечує функціонування автоматизованої системи електронного документообігу в суді.

2.24. Запобігає встановленню та використанню стороннього програмного забезпечення та медіа контенту, що безпосередньо не пов'язані з роботою суду.

2.25. Здійснює контроль за використанням працівниками суду змінних носіїв інформації.

2.26. Погоджує з керівництвом суду питання щодо використання в локальній мережі особистої комп'ютерної техніки працівників суду.

2.27. Організовує створення копій електронної інформації користувачами та забезпечує ведення архіву інформаційних ресурсів суду. Забезпечує регулярну архівацію даних, які зберігаються на серверах, у тому числі зняття копій бази даних.

2.28.Дотримується правил та норм з охорони праці та техніки безпеки, правил з експлуатації технічних засобів.

2.29.Забезпечує контроль за формуванням та надсиланням посилок у єдиній судовій інформаційній системі (підсистема «Судова статистика»).

2.30. Проводить моніторинг новітніх технологій, які можуть покращити роботу суду.

2.31. Здійснює контроль за працездатністю комп'ютерної та оргтехніки суду, яка знаходиться на балансі суду, вносить пропозиції керівництву суду про необхідність ремонту, обслуговування, заміни зазначеного обладнання.

2.32. Здійснює контроль за наявністю та використанням посадовими особами суду електронно-цифрових підписів.

 

3. Права

 

Головний спеціаліст з інформаційних технологій має право:

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. За дорученням керівництва представляти інтереси суду в підприємствах, установах та організаціях, органах влади з питань, що належать до його компетенції.

3.4. Отримувати матеріально-технічне забезпечення для виконання покладених на нього обов'язків та завдань. Має право безперешкодного доступу до комп’ютерної та оргтехніки суду, для проведення оновлення програмного забезпечення та моніторингу стану комп’ютерної та оргтехніки суду.

3.5.  В установленому порядку отримувати від працівників суду інформацію, необхідну для виконання посадових обов'язків.

3.6. За погодженням з керівництвом суду залучати інших працівників апарату суду з метою забезпечення виконання покладених на нього завдань.

3.7. Вносити в межах своєї компетенції пропозиції щодо вдосконалення роботи суду.

3.8. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

3.9. Ознайомлюватися із скаргами та іншими документами, що містять оцінку робіт та надавати по ним пояснення, а також вимагати від працівників суду, що користуються в повсякденній роботі програмними комплексами та електронними інформаційно-правовими системами, дотримання відповідних інструкцій по користуванню програмним забезпеченням.

 

4. Відповідальність

 

4.1. Головний спеціаліст з інформаційних технологій відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за збереження одержаної від працівників суду інформації, баз даних комп’ютерних програм та автоматизованих систем суду, за достовірність службової інформації, що надається голові суду та безпосередньо керівнику апарату суду або начальнику відділу, за порушення трудової дисципліни, невиконання або неналежне виконання (несвоєчасне, неякісне тощо) посадових обов'язків і завдань, бездіяльність або недобросовісне використання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних з прийняттям на державну службу та її проходженням.

5. Взаємовідносини за посадою

 

5.1. Головний спеціаліст з інформаційних технологій підпорядковується керівникові апарату суду. У разі виникнення технічних недоліків у роботі суду в сфері інформаційно-технічного забезпечення суду (спеціалізованого програмного забезпечення, засобів фіксації судових засідань, серверних комплексів та іншого комп’ютерного устаткування, яке знаходиться балансі суду), координує та звітує про виконану роботу перед керівництвом суду або структурного підрозділу з інформаційних технологій Державної судової адміністрації України та інформаційно-технічним адміністратором Єдиного державного реєстру судових рішень.

5.2. Головний спеціаліст з інформаційних технологій отримує доручення безпосередньо від керівника апарату суду.

5.3. Документи на опрацювання головному спеціалісту з інформаційних технологій передаються за резолюцією керівника апарату суду.

5.4. Подання головним спеціалістом з інформаційних технологій документів на підпис голові суду здійснюється після погодження з керівником апарату суду.

5.5. Головний спеціаліст з інформаційних технологій під час виконання своїх обов'язків та завдань взаємодіє з іншими працівниками апарату суду, територіального управління державної судової адміністрації, структурного підрозділу з інформаційних технологій Державної судової адміністрації України, інформаційно-технічного адміністратора Єдиного державного реєстру судових рішень та за погодженням з головою суду з органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями.

 

 

 

 

 

           «ЗАТВЕРДЕНО»

Наказом керівника  апарату Червоногвардійського

районного суду м. Макіївки Донецької області

від 01.03.2011 року № 7-І

 

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

КОНСУЛЬТАНТА З КАДРОВОЇ РОБОТИ

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. МАКІЇВКИ

 

1. Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція консультанта з кадрової роботи Червоногвардійського районного  суду м. Макіївки ( далі- суд) встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та обсяг відповідальності особи, яка займає посаду консультанта з кадрової роботи суду (далі - консультант з кадрової роботи).

1.2. Консультант з кадрової роботи є посадовою особою апарату суду, правовий статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3. Консультант з кадрової роботи призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату  суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду консультанта з кадрової роботи призначається особа, яка має повну вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади не менше 2 років або загальний стаж роботи за фахом не менше 3 років.

1.5. Консультант з кадрової роботи підпорядковується безпосередньо керівникові апарату суду.

1.6. Консультант з кадрової роботи безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Кодексом законів про працю України, іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій та статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів та державної служби, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією. У питаннях організації і застосування методики проведення кадрової роботи та державної служби консультант керується рекомендаціями Головдержслужби, Мінпраці та соціальної політики та Пенсійного фонду України. 

2. Завдання та обов'язки  

2.1. Бере участь у здійсненні заходів щодо реалізації державної політики з кадрових питань в апараті суду.

2.2. Аналізує практику застосування законодавчих і нормативних актів з питань проведення державної кадрової політики в апараті суду, готує пропозиції щодо її поліпшення.

2.3. Готує та контролює документацію для продовження терміну перебування на державній службі працівникам апарату суду в установленому законодавством порядку.

2.4. Готує проекти наказів про призначення на посади в апарат суду, переведення на інші посади, звільнення з посад, з інших кадрових питань та здійснює їх реєстрацію.

2.5. Здійснює реєстрацію наказів голови суду та керівника апарату суду з кадрових питань.

2.6. Виконує доручення керівника аппарату суду щодо організації роботи суду з кадровим резервом, формування кадрового резерву на посади в апараті суду та контролю за виконанням річних планів підготовки кадрового резерву, узагальнює практику роботи з кадрами, вносить керівникові апарату пропозиції щодо її вдосконалення.

2.7. Готує матеріали для проведення конкурсного відбору на посади державних службовців апарату суду, атестації та проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями апарату суду покладених на них обов'язків і завдань.

2.8. Здійснює вивчення та оформлення матеріалів осіб, які претендують на зайняття посад в апараті суду, попереджує їх про встановлені законодавством обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та проходженням державної служби, ознайомлює із Загальними правилами поведінки державного службовця, контролює добір і розстановку кадрів працівників апарату суду.

2.9. Забезпечує збір інформації та складає графік відпусток суддів та працівників апарату суду, контролює його виконання.

2.10. Проводить роботу з обліку, зберігання та оформлення особових справ та трудових книжок суддів і працівників апарату суду.

2.11. Уживає заходів щодо забезпечення своєчасного щорічного подання суддями і працівниками апарату суду декларацій про доходи, зобов'язання фінансового характеру та майновий стан державних службовців щодо себе та членів своєї сім'ї, узагальнює інформацію та надсилає її у відповідні органи.

2.12. Здійснює контроль за виконанням плану заходів місцевого суду щодо посилення боротьби з корупцією на відповідний рік з метою профілактики та попередження корупційних діянь, за дотриманням державними службовцями апарату суду Законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією", відповідних актів Президента України та Кабінету Міністрів України, спрямованих на боротьбу з корупцією.

2.13. Оформлює матеріали про прийняття присяги державними службовцями апарату суду, присвоєння рангів державним службовцям, вносить відповідні записи до трудових книжок.

2.14. Обліковує стаж роботи суддям та працівникам апарату суду, що дає право на надбавку за вислугу років, здійснює контроль за встановленням надбавок та наданням відпусток відповідної тривалості, готує проекти наказів щодо встановлення цих надбавок.

2.15. Готує матеріали на заохочення працівників суду, веде відповідний облік.

2.16. Здійснює оформлення документів за підсумками проведення службового розслідування та застосування заходів дисциплінарного впливу щодо працівників суду.

2.17. Готує та подає в установленому порядку документи щодо призначення довічного грошового утримання суддям та пенсій працівникам апарату суду.

2.18. Оформлює та видає довідки з місця роботи.

 

2.19. Контролює виконання планів підвищення кваліфікації суддів та працівників апарату суду.

2.20. Готує інформацію та подає звіти, аналізи, узагальнення про роботу з кадрами місцевого суду за вимогою відповідного територіального управління Державної судової адміністрації.

2.21. Виконує інші доручення голови суду та керівника апарату, що належать до питань роботи з кадрами. 

3. Права  

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", " Про судоустрій та статус суддів"" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Вимагати від працівників суду подання необхідних документів для виконання обов'язків і завдань, що стосуються роботи з кадрами суду та компетенції консультанта суду з кадрових питань.

3.4. Витребовувати за погодженням з керівником апарату суду та отримувати інформацію і матеріали, необхідні для виконання службових обов'язків.

3.5. Вносити пропозиції голові суду та керівникові апарату з питань удосконалення роботи з кадрами.

3.6. Перевіряти та контролювати дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку в суді, вимог законодавства про працю та державну службу.

3.7. Брати участь у нарадах та інших заходах з питань роботи з кадрами, що проводяться у  суді та відповідному територіальному управлінні Державної судової адміністрації. 

4. Відповідальність

 4.1. Консультант з кадрової роботи відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових обов'язків і завдань, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних з прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

 

  

      «ЗАТВЕРДЕНО»

Наказом керівника  апарату Червоногвардійського

районного суду м. Макіївки Донецької області

від 01.03.2011 року № 7-І

 

                

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

КОНСУЛЬТАНТА

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. МАКІЇВКИ

 

 

1.Загальні положення 

1.1. Посадова інструкція консультанта Червоногвардійського районного суду  м. Макіївки (далі – суд) встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов’язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та обсяг відповідальної особи, яка займає посаду консультанта суду.

1.2.Консультант суду є посадовою особою апарату суду, правовий статус якої визначається Законом України “Про державну службу”.

1.3. Консультант суду призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу.

1.4. На посаду консультанта суду призначається особа, яка має базову вищу або вищу освіту з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади не менше 2 років або загальний стаж роботи за фахом не менше 3 років.

1.5. Консультант суду безпосередньо підпорядковується керівнику апарату суду.

1.6. Консультант суду безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів та державної служби, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією. 

 2. Завдання та обов’язки 

2.1. Здійснює систематизацію законодавства та судової практики, облік та зберігання актів законодавства та судової практики. 

2.2. Здійснює ведення контрольних кодексів.

2.3. Інформує працівників суду про зміни в чинному законодавстві України та судовій практиці судових органів вищого рівня.

2.4. Організовує роботу бібліотеки суду, підбір літератури для працівників суду.

2.5. Забезпечує роботу системи комплексного інформаційного забезпечення “Ліга”

2.6.  Здійснює роботу з підвищення кваліфікації працівників суду.

2.7.  Веде аналітичну роботу з різних напрямів діяльності суду відповідно до внутрішнього розподілу обов’язків між консультантами суду.

2.8. За дорученням керівника апарату суду здійснює контроль за виконанням окремих розділів плану роботи суду.

2.9. За дорученням керівника апарату суду розглядає звернення та готує проекти відповідей на них.

2.10. Здійснює прийом громадян та представників юридичних осіб.

2.11. Здійснює облік звернень громадян та юридичних осіб, проводить аналіз роботи суду з розгляду звернень.

2.12.Здійснює контроль за виконанням окремих ухвал, готує інформацію голові суду та керівникові апарату про стан цієї роботи, відповідні узагальнення та пропозиції щодо покращання роботи.

2.13. Здійснює оформлення проектів доручень суду про виконання судами інших держав окремих процесуальних дій, про вручення судових документів з цивільних, кримінальних справ, про екстрадицію правопорушників на територію України, оформлює клопотання про визнання та виконання рішень суду на території інших держав, забезпечує оформлення та виконання доручень судів іноземних держав відповідно до Конвенції про правову допомогу та правові відносини з цивільних, сімейних і кримінальних справ та інших міжнародно-правових договорів України про правову допомогу, ратифікованих Верховною Радою України.

2.14. Виконує інші доручення керівника апарату суду з питань, що стосуються організації ведення систематизації законодавства та судової практики. 

3. Права 

3.1. Користується правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України “Про державну службу”, “Про судоустрій і статус суддів” та іншими актами законодавства.

3.2. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Вимагати від працівників суду подання необхідних документів для виконання обов’язків і завдань, що стосуються ведення аналітичної роботи, систематизації законодавства та судової практики.

3.4. Витребовувати за погодженням з керівником апарату суду та отримувати інформацію і матеріали, необхідні для виконання службових обов’язків.

3.5. Вносити пропозиції керівникові апарату суду з питань удосконалення роботи з ведення аналітичної роботи, систематизації законодавства та судової практики.

3.6. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду. 

     4. Відповідальність 

4.1. Консультант суду несе відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України “Про державну службу” та “Про боротьбу з корупцією” несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових обов’язків і завдань, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов’язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.


 

                     «ЗАТВЕРДЕНО»

Наказом керівника  апарату Червоногвардійського

районного суду м. Макіївки Донецької області

від 01.03.2011 року № 7-І

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

СТАРШОГО СЕКРЕТАРЯ СУДУ

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. МАКІЇВКИ

 

1. Загальні положення  

1.1. Посадова інструкція старшого секретаря Червоногвардійського районного суду м.Макіївки( далі –суд) встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду старшого секретаря суду місцевого загального суду (далі - старший секретар суду).

1.2. Старший секретар суду є посадовою особою апарату суду, правовий статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3. Старший секретар суду призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату  суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду старшого секретаря суду призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра, стаж роботи на державній службі в судових органах України не менше 2 років або загальний стаж роботи за фахом не менше 3 років.

1.5. Старший секретар суду безпосередньо підпорядкований керівнику апарату суду.

1.6. Старшому секретарю суду безпосередньо підпорядковані секретарі суду, секретарі-друкарки суду та інші службовці суду, які виконують організаційні функції.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України " Про судоустрій та статус суддів ", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією. 

  2. Завдання та обов'язки  

2.1. Організовує та забезпечує належну роботу канцелярії суду.

2.2. Розподіляє обов'язки між працівниками канцелярії суду, контролює виконання ними функціональних обов'язків.

2.3. Організовує прийом, реєстрацію та розподіл кореспонденції, що надійшла до суду.

2.4. Контролює ведення документів первинного обліку, номенклатурних справ.

2.5. Організовує роботу з обліку та зберігання судових справ, речових доказів, документів первинного обліку.

 

2.6. Здійснює контроль за направленням судових справ із скаргами, поданнями до судів вищих інстанцій.

2.7. Здійснює контроль за своєчасним та якісним зверненням судових рішень до виконання.

2.8. Організовує та контролює ведення контрольних та зведених контрольних виконавчих проваджень.

2.9. Забезпечує своєчасне виконання постанов про помилування.

2.10. Контролює відкликання виконавчих документів у разі припинення виконання.

2.11. Забезпечує своєчасне та якісне складання звітів судової статистики, ведення документів первинного обліку, відповідає за достовірність та своєчасність їх складання та оформлення.

2.12. Здійснює контроль за своєчасною здачею судових справ до канцелярії суду, проводить аналітичну роботу щодо строків здачі справ до канцелярії суду, готує відповідні пропозиції з удосконалення цієї роботи, систематично доповідає  керівникові апарату про випадки порушення термінів здачі судових справ до канцелярії суду.

2.13. Збирає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду, узагальнює їх, за погодженням із керівником апарату формує номенклатуру справ суду та після погодження з відповідними архівними установами подає на затвердження голові суду.

2.14. Організовує підготовку та передачу до архіву суду судових справ за минулі років, провадження у яких закінчено, а також іншої документації канцелярії суду за минулі роки.

2.15. Уносить пропозиції до плану роботи суду з питань організації діловодства, судової статистики, контролює виконання відповідних розділів плану роботи суду.

2.16. Бере участь в аналітичній роботі з питань організації діловодства в суді.

2.17. Організовує та забезпечує належне здійснення прийому громадян працівниками канцелярії суду.

2.18. Веде облік та контроль за виконанням судових доручень, що надійшли з інших судів України та іноземних держав.

2.19. Проводить навчання з працівниками канцелярії суду.

2.20. Контролює ведення обліково-статистичних карток в електронному вигляді.

2.21. Здійснює оформлення листків непрацездатності та засідань комісії суду із соціального страхування.

2.22. Готує та оформлює табель обліку робочого часу

2.23. Виконує доручення  керівника апарату суду щодо організації роботи канцелярії суду.

 

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій та статус суддів" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Уносити пропозиції голові суду та керівникові апарату суду щодо покращання умов, удосконалення форм і методів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращання роботи суду в цілому.

3.4. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду. 

4. Відповідальність  

4.1. Старший секретар суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

 

 

 

 

         «ЗАТВЕРДЕНО»

Наказом керівника  апарату Червоногвардійського

районного суду м. Макіївки Донецької області

від 01.03.2011 року № 7-І

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

ЗАВІДУВАЧ АРХІВУ

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. МАКІЇВКИ

 

 

1.1.      Посадова інструкція завідувача архіву Червоногвардійського районного суду м. Макіївки (далі – суд) встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та обсяг відповідальності особи, яка займає посаду завідувача архіву суду.

1.2.      Завідувач архіву є службовцем апарату суду.

1.3.      Завідувач   архіву призначається   на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства України.

1.4.      На посаду завідувача архіву призначаються особи, які мають повну загальну середню освіту, без вимог до стажу роботи.

1.5.      Завідувач архіву безпосередньо підпорядкований керівникові апарату суду.

1.6.      Завідувач архіву безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

1.7.      У своїй роботі керується Конституцією України, законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів та ведення діловодства, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положення про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями державної судової адміністрації України та відповідного територіального    управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

2.   Завдання та обов'язки 

2.1.      Організовує роботу архіву суду та здійснює контроль за додержанням працівниками архіву суду вимог щодо ведення діловодства.

2.2.      Організовує та забезпечує зберігання судових справ та документів, які надійшли до архіву суду.

2.3.      Організовує приймання та приймає на зберігання від відповідних
працівників апарату суду судові справи та документи, що закінчені діловодством.

2.4.      Організовує знищення судових справ та документів відповідно до строків їх зберігання.

2.5.      Бере участь у розробленні номенклатури справ, перевіряє правильність формування та оформлення справ під час їх передавання до архіву.

2.6.      Згідно з чинними правилами шифрує справи та організовує цю роботу.

2.7.      Здійснює контроль за систематизацією, розміщенням та обліком справ, які здані до архіву, виконує цю роботу.

2.8.      Готує зведені акти для передавання справ на державне зберігання, на списання та знищення, а також бере участь у роботі з експертизи цінності архівних документів.

2.9.      Веде прийом громадян, видачу копій судових рішень, інших документів,    які    зберігаються    в    архіві    суду,    та    судових    справ  для
ознайомлення учасникам судового розгляду відповідно до встановленого порядку.

2.10. Під час видачі копій судових рішень готує відповідні супровідні документи.

2.11. Приєднує до судових справ, які зберігаються в архіві суду, документи, що підтверджують виконання судових рішень, організовує та контролює здійснення цієї роботи.

2.12. Готує необхідні довідки на основі відомостей, які є в документах архіву, веде їх облік.

2.13. Готує необхідні дані та складає відповідні звіти щодо роботи архіву.

2.14. Контролює додержання правил протипожежної безпеки в приміщеннях архіву. 

  3. Права 

3.1.      Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

3.2.      На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3.      Вносити пропозиції керівникові апарату суду щодо покращення роботи архіву суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду.

3.4.      Отримувати необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків від працівників апарату суду.

3.5.      Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду. 

                   4. Відповідальність

 4.1. Завідувач архіву відповідно до Кодексу законів про працю України несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки.

 

 

 

 

 

 

        «ЗАТВЕРДЕНО»

Наказом керівника  апарату Червоногвардійського

районного суду м. Макіївки  Донецької області

від 01.03.2011 року № 7-І

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

помічника судді

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. МАКІЇВКИ

 

1.        Загальні положення

 1.1. Посадова інструкція помічника судді встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов’язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та обсяг відповідальної особи, яка займає посаду помічника судді Червоногвардійського  районного суду м. Макіївки (далі – помічник судді суду).

1.2. Помічник судді прикріплюється для кадрового та фінансового обслуговування до апарату суду, на нього поширюється дія Закону України “Про державну службу”.

1.3. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду за поданням судді.

1.4. Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту і вільно володіє державною мовою.

1.5. Помічник судді безпосередньо підпорядковується керівникові апарату суду та судді, помічником якого він є, а з питань підготовки справ до розгляду підзвітний лише судді.

1.6. Помічник судді безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про боротьбу з корупцією» та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

                                                          2. Завдання та обов'язки

 2.1. Вивчає матеріали справи, здійснює підбір законодавства та матеріалів судової практики, необхідних для розгляду конкретної судової справи.

2.2. Бере участь у попередній підготовці судових справ до розгляду, за дорученням судді готує проекти запитів, листів, іншої документації, пов'язаної із розглядом конкретної справи.

2.3. Здійснює судові виклики та повідомлення в справах, які знаходяться у провадженні судді.

2.4. Здійснює контроль за підготовкою судових засідань, які проводяться під головуванням судді, контролює своєчасність повідомлення про день та час проведення судового засідання осіб, які беруть участь у справі.

2.5. Контролює надходження та приєднання до судової справи відповідних матеріалів.

2.6. За дорученням керівника апарату або судді, головуючого у справі, здійснює ознайомлення учасників процесу з матеріалами судових справ.

2.7. Здійснює контроль за своєчасним проведенням експертними установами призначених у справах експертних досліджень, за своєчасним виконанням органами внутрішніх справ постанов судді про примусовий привід, а в разі невиконання готує відповідні нагадування тощо.

2.8. Здійснює перевірку правильності та своєчасності оформлення протоколів судового засідання у справах, що знаходяться у провадженні судді.

2.9. Здійснює контроль за своєчасною здачею секретарем судових засідань судових справ, розглянутих під головуванням судді.

2.10. Координує роботу секретаря судових засідань та надає при цьому методичну та практичну допомогу, в тому числі із забезпечення фіксування судового процесу технічними засобами.

2.11. На час тимчасової відсутності секретаря судових засідань виконує його обов’язки.

2.12. За дорученням судді, головуючого у справі, готує проекти судових рішень, інші процесуальні документи, а також довідки, інформаційні листи, повідомлення, інші матеріали, які пов'язані з розглядом справи.

2.13. Веде облік справ, провадження по яких зупинено.

2.14. За дорученням судді здійснює підготовку та оформлення статистичних даних, звітів, узагальнень, інформації про кількість і стан розгляду суддею справ усіх категорій тощо.

2.15. Здійснює вивчення та узагальнення практики розгляду суддею справ і застосування законодавства.

2.16. За дорученням судді вивчає повідомлення засобів масової інформації, готує пропозиції щодо необхідності реагування відповідно до чинного законодавства.

2.17. Виконує інші доручення судді та керівника апарату суду. 

                                                                 3.Права         

 3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів» та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Залучати за дозволом керівника апарату суду окремих працівників апарату суду для розробки відповідних документів і виконання завдань, що стосуються компетенції помічника судді.

3.4.  Витребовувати за погодженням із суддею та отримувати інформацію та матеріали, необхідні для розгляду судових справ.

3.5.  Уносити пропозиції щодо вдосконалення роботи із забезпечення діяльності помічників суддів та роботи суду.

3.6.  Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.7. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду. 

4. Відповідальність 

4.1.    Помічник судді відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України «Про державну службу» та «Про боротьбу з корупцією» несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

 

 

«ЗАТВЕРДЕНО»

Наказом керівника  апарату Червоногвардійського

районного суду м. Макіївки Донецької області

від 01.03.2011 року № 7-І

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

СЕКРЕТАРЯ СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. МАКІЇВКИ

 

1. Загальні положення

 1.1. Посадова інструкція секретаря судових засідань Червоногвардійського  районного суду м. Макіївки (далі – суд) встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду секретаря судових засідань суду (далі - секретар судових засідань).

1.2. Секретар судових засідань є посадовою особою апарату суду, статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3. Секретар судових засідань призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду секретаря судових засідань призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог щодо стажу роботи.

1.5. Секретар судових засідань безпосередньо підпорядкований керівнику апарату суду та судді, з яким працює відповідно до внутрішнього розподілу обов'язків, координує свою діяльність з помічником судді.

1.6. Секретар судових засідань безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 2. Завдання та обов'язки

 2.1. Здійснює судові виклики та повідомлення в справах, які знаходяться у провадженні судді; оформлює заявки до органів внутрішніх справ, адміністрації місць попереднього ув'язнення про доставку до суду затриманих та підсудних осіб, готує копії відповідних судових рішень.

2.2. Оформлює та передає до канцелярії списки справ, призначених до розгляду.

2.3. Перевіряє наявність і з'ясовує причини відсутності осіб, яких викликано до суду, і доповідає про це головуючому судді.

2.4. Здійснює перевірку осіб, які викликані в судове засідання, та зазначає на повістках час перебування в суді.

2.5. Забезпечує фіксування судового засідання технічними засобами згідно з Інструкцією про порядок фіксування судового процесу технічними засобами.

2.6. Веде журнал судового засідання, протокол судового засідання.

2.7. Здійснює оформлення копій судових рішень у справах, які знаходяться в провадженні судді.

2.8. Здійснює заходи щодо вручення копії вироку засудженому або виправданому відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України, за дорученням судді здійснює заходи щодо дачі підсудним або засудженим підписки про невиїзд.

2.9. Здійснює оформлення для направлення копій судових рішень сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі й фактично не були присутніми в судовому засіданні при розгляді справи.

2.10. Готує виконавчі листи у справах, за якими передбачено негайне виконання.

2.11. Оформлює матеріали судових справ і здійснює передачу справ до
канцелярії, а архівних копій фонограм – до архіву суду, у встановлені чиним законодавством строки.

2.12. Має право  доступ до розділів: справи ( цивільні, кримінальні, адміністративні про адміністративні правопорушення), можливість редагування статистичних карток  тільки тих справ, які призначені судді та з яким секретар судового засідання працює.

2.12. Виконує    інші    доручення    судді,    керівника    апарату    суду, помічника судді, що стосуються організації розгляду судових справ.

 3. Права

 3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів» та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Уточнювати суть процесуальної дії з метою її правильного відображення в журналі судового засідання (протоколі судового засідання).

3.4. Уносити пропозиції щодо вдосконалення роботи із забезпечення діяльності секретарів судових засідань та роботи суду.

3.5. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.6. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 4. Відповідальність 

4.1. Секретар судових засідань відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

 

                                                                                  «ЗАТВЕРДЕНО»

Наказом керівника  апарату Червоногвардійського

районного суду м. Макіївки Донецької області

від 01.03.2011 року № 7-І

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

СЕКРЕТАРЯ СУДУ

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. МАКІЇВКИ

 

1.Загальне положення

 

1.1.      Посадова інструкція секретаря Червоногвадійського районного суду   м. Макіївка (далі – суд) встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду секретаря суду.

1.2.      Секретар суду є посадовою особою апарату суду, статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3.      Секретар суду призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4.      На посаду секретаря суду призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог до стажу роботи.

1.5.      Секретар суду безпосередньо підпорядкований старшому секретарю суду.

1.6.      Секретар суду безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має, координує роботу службовців апарату суду, які забезпечують роботу канцелярії суду.

1.7.      У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну   службу",   "Про   боротьбу   з   корупцією"   та   іншими   законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України,  Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

 

 

          2. Завдання та обов'язки

 

2.1.      Веде первинний облік справ і матеріалів, розгляд яких передбачено процесуальним законодавством.

2.2.      Забезпечує зберігання судових справ та інших матеріалів.

2.3.      Здійснює розкладку розглянутих справ відповідно присвоєних номерів.

2.4.      Веде номенклатурні справи суду.

2.5.      Здійснює облік і забезпечує зберігання речових доказів.

2.6.      Здійснює підготовку судових справ із скаргами, поданнями для надіслання до судів вищих інстанцій.

2.7.      Проводить роботу з оформлення звернення судових рішень до виконання, контролює одержання повідомлень про їх виконання та забезпечує своєчасне приєднання до судових справ.

2.8.      Веде контрольні та зведені контрольні виконавчі провадження.

2.9.      Здійснює облік виконавчих документів, які передаються для виконання до державної виконавчої служби.

2.10. Проводить перевірку відповідності документів у судових справах опису справи.

2.11. Складає за встановленими формами статистичні звіти про результати розгляду судових справ.

2.12. Надає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду.

2.13. Здійснює підготовку та передачу до архіву суду судових справ за минулі роки, провадження у яких закінчено, а також іншу документацію канцелярії суду за минулі роки.

2.14. Здійснює прийом громадян, видачу копій судових рішень, інших документів,  які зберігаються в канцелярії суду, та судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду відповідно до встановленого порядку.

2.15. Здійснює прийом судових справ та копій фонограм на зберігання до канцелярії суду.

2.16. Доповідає старшому секретарю про дотримання секретарями судових засідань строків передачі справ до канцелярії суду.

2.17. На час тимчасової відсутності старшого секретаря суду за наказом керівника апарату суду виконує його обов'язки.

2.18. Виконує доручення керівника апарату суду та старшого секретаря суду щодо організації роботи канцелярії суду.

 

      3. Права

 

3.1.      Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів» та іншими актами законодавства.

3.2.      На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3.      Уносити пропозиції керівникові апарату суду, старшому секретарю суду щодо покращення умов, удосконалення форм і методів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращення роботи суду в цілому.

3.4.      Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.5.      Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4. Відповідальність

 

4.1. Секретар суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

 

 

 

 

                                                                                  «ЗАТВЕРДЕНО»

Наказом керівника  апарату Червоногвардійського

районного суду м. Макіївки Донецької області

від 01.03.2011 року № 7-І

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

СУДОВОГО РОЗПОРЯДНИКА

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. МАКІЇВКИ           

1. Загальні положення

 

1.1.     Посадова інструкція судового розпорядника Червоногвардійського  районного суду м. Макіївки (далі – суд) встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальності особи, яка займає посаду судового розпорядника суду.

1.2.     Судовий розпорядник є посадовою особою апарату суду, статус якої визначається Законом України "Про державну службу".

1.3.     Судовий розпорядник призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4.     На посаду судового розпорядника призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого спеціаліста, без вимог до стажу роботи.

1.5.     Судовий розпорядник безпосередньо підпорядкований старшому  судовому розпоряднику.

1.6.     Судовий розпорядник безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

1.7.     У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової  адміністрації, відповідним положенням про службу судових розпорядників та організацію її діяльності, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

2. Завдання та обов'язки 

2.1.     Перевіряє технічну оснащеність залу судового засідання та в разі її невідповідності вимогам безпеки негайно сповіщає старшого судового розпорядника, керівника апарату суду або головуючого у справі, а також вживає всіх можливих заходів щодо усунення виявлених недоліків.

2.2.     Забезпечує безпечні умови роботи суддям та працівникам аппарату суду в залі судового засідання, іншому приміщенні, в разі проведення судом виїзного засідання.

2.3.     З'ясовує своєчасність направлення заявки-наряду на доставку до суду органами внутрішніх справ та конвойною службою міліції затриманих осіб, та таких, які перебувають під вартою. Повідомляє керівника апарату суду, головуючого у справі про можливу затримку їх доставки.

2.4.     З урахуванням кількості місць та забезпечення порядку під час судового засідання визначає можливу кількість осіб, які можуть бути присутні в залі суду, та визначає конкретні місця їх розміщення.

2.5.     Оголошує про вхід і вихід суду та пропонує всім присутнім встати.

2.6.     Вживає всіх необхідних заходів щодо підтримання громадського порядку та припинення проявів неповаги до суду, а саме: забезпечення виконання учасниками процесу та особами, які є в суді, вказівок та розпоряджень головуючого у справі, пов`язаних з дотриманням процесуальних вимог судочинства; забезпечення доставки до місця проведення судового засідання справи та речових доказів, їх збереження під час розгляду справи та повернення до канцелярії суду; забезпечення виконання рішень суду щодо застосування передбачених законодавством України заходів примусу стосовно учасників судового процесу та порушників громадського порядку; здійснення інших заходів визначених головуючим у справ чи керівником апарату суду.

2.7.     Запрошує, за розпорядженням головуючого у справі, до залу судового засідання свідків, експертів, перекладачів та інших учасників судового
процесу.

2.8.     Виконує розпорядження головуючого у справі про приведення до присяги перекладача, експерта відповідно до законодавства.

2.9.     Запрошує до залу судового засідання свідків та виконує вказівки головуючого у справі щодо приведення їх до присяги.

2.10.   За вказівкою головуючого у справі під час судового засідання приймає від учасників судового процесу документи та інші матеріали і передає до суду.

2.11.   Вживає заходів щодо видалення, за розпорядженням головуючого у справі, із залу судового засідання осіб, які проявляють неповагу до суду або порушують громадський порядок.

2.12.   За вказівкою керівника апарату суду, старшого судового розпорядника надає допомогу працівникам органів внутрішніх справ щодо підтримання громадського порядку, охорони приміщень суду, забезпечення додаткових заходів безпеки (тільки в робочий час).

2.13.  Забезпечує виконання учасниками судового процесу та особами, які присутні в залі судового засідання, розпоряджень головуючого у справі.

2.14. Забезпечує дотримання вимог процесуального законодавства щодо виключення можливості спілкування допитаних судом свідків з тими, яких суд ще не допитав.

2.15. Забезпечує виконання вимог процесуального законодавства щодо проведення закритого судового засідання та вживає заходів до обмеження входу до залу судового засідання сторонніх осіб.

2.16. У взаємодії з працівниками судової міліції та працівниками правоохоронних органів вживає всіх необхідних заходів щодо забезпечення безпеки суддів, членів їх сімей, учасників судового процесу, а також громадського порядку в приміщенні суду та в залі судового засідання.

2.17.  Уживає заходів безпеки щодо недопущення виведення з ладу засобів фіксування судового процесу особами, присутніми в залі судового засідання.

2.18.  Для забезпечення невідкладного розгляду справи з питань, що виникли в процесі її слухання, за розпорядженням головуючого у справі здійснює термінову доставку в установи та організації, а також фізичним особам листів, викликів, інших документів.

2.19. У разі виникнення в приміщенні суду надзвичайних подій вживає всіх необхідних заходів щодо забезпечення безпеки працівників суду, а також інших осіб, які знаходяться в суді відповідно до Плану спільних дій працівників судової міліції під час несення служби з охорони громадського порядку та забезпечення безпеки в приміщеннях судових установ та працівників суду у разі виникнення надзвичайних подій.

2.20.    Забезпечує порядок пропуску до приміщення суду осіб та на його територію транспортних засобів, якщо воно не охороняється судовою міліцією.

2.21.    Виконує інші розпорядження головуючого у справі, доручення керівника апарату суду, старшого судового розпорядника щодо забезпечення належних умов для проведення судового засідання та роботи судових розпорядників.

3. Права 

3.1.     Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законом України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

3.2.     На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу

3.3.     На підставі відповідного запиту чи доручення суду звертатись до юридичних і фізичних осіб, отримувати від них у встановленому порядку
документи, матеріали та інформацію.

3.4.     Вносити пропозиції керівнику апарату суду щодо покращення умов, удосконалення форм і методів роботи судових розпорядників та роботи суду, забезпечення належної взаємодії з правоохоронними органами та працівниками апарату суду.

3.5.     Робити зауваження учасникам судового процесу та іншим особам, присутнім у залі судового засідання, вимагати від них додержання встановленого порядку та вживати заходів щодо їх усунення.

3.6.     Звертатися за допомогою до працівників судової міліції та інших
посадових осіб правоохоронних органів для припинення в приміщенні суду
порушень громадського порядку, затримання та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які вчиняють протиправні дії.

3.7.     Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

4. Відповідальність 

4.1. Судовий розпорядник, відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією", несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних з прийняттям на державну службу та її проходженням.

 

           


 

 

             «ЗАТВЕРДЕНО»

Наказом керівника  апарату Червоногвардійського

районного суду м. Макіївки Донецької області

від 01.03.2011 року № 7-І

 

 

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

СЕКРЕТАРЯ – ДРУКАРКИ

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. МАКІЇВКИ

1. Загальні положення  

1.1. Посадова інструкція секретаря-друкарки Червоногвардійського районного суду м. Макіївки (далі- суд) встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду секретаря - друкарки суду (далі - друкарка).

1.2. Друкарка є службовцем апарату  суду

1.3. Друкарка призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства України.

1.4. На посаду друкарки призначаються особи, які мають повну загальну середню освіту, без вимог до стажу роботи.

1.5. Друкарка безпосередньо підпорядкована керівникові апарату  суду.

1.6. Друкарка безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів та ведення діловодства, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління Державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління Державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

2. Завдання та обов'язки  

2.1. Виконує машинописні роботи із рукописних, машинописних і друкарських оригіналів, у тому числі підготовку матриць для одержання копій матеріалу на друкарських машинах різних систем.

2.2. Відтворює на друкарській машині записи, зроблені на магнітних носіях (із застосуванням диктофонів, магнітофонів), або друкує під диктування.

2.3. Стежить за станом друкарської машини і додержується під час роботи вимог інструкції з її експлуатації.

2.4. Своєчасно застосовує корекційні дії в разі появи недоліків у роботі устаткування.

2.5. Постійно удосконалює уміння та навички роботи на друкарській машинці.

2.6. Веде облік переданих для друкування матеріалів із зазначенням у журналі обліку відомостей про виконавця, кількість аркушів, терміни виконання та найменування документів.

2.7. Здійснює належне зберігання переданих на виконання документів, запобігає несанкціонованому доступу до переданих на виконання документів.

2.8. Дотримується правил і норм з охорони праці та техніки безпеки, правил з експлуатації технічних засобів.

2.9. Виконує інші доручення керівника апарату суду, старшого секретаря суду.

3. Права  

3.1. Користуватися, правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів»" та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Вносити пропозиції керівникові апарату суду та старшому секретарю суду щодо покращання роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращання роботи суду в цілому.

3.4. Отримувати необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків від працівників апарату суду.

3.7. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду. 

4. Відповідальність  

4.1. Друкарка відповідно до Кодексу законів про працю України несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих їй прав, порушення норм етики поведінки.